Sitter fortfarande och fryser på kontoret trots att solen värmer på ryggen genom fönstret. Med fyra plusgrader imorse var det lite för kallt för knickers och en tjockare tröja. Hade behövt långa ben och en jacka helt klart.
Le Peloton gick hyfsat, hade som vanligt häng på klungan upp till backen efter Erstavik, vände innan fiskisloopen och tuggade styrlina med Peloton från viadukten över Nackavägen fram till backen före Hellasgården. Efter det var det soloåkning fram till Enskededalen där jag blev omkörd av de första spurtarna som skulle ha skylten.
Vi rullade ner till Magnus Johanssons och njöt av värme, frukost och eftersnack. Det var en bra start på dagen som så många onsdagar tidigare.
Ja, säga vad man vill. Oavsett sin egen prestation är det alltid lika trevligt med fikat efteråt.
GillaGilla
Japp, alltid lika trevligt. Mycket därför man återkommer eftersom det blir en uppsamling på slutet… 🙂
Har en bra bit kvar men snart så!
GillaGilla