Bra avslutande känsla

Igår var jag rätt låg! Det kändes riktigt risigt att ha så mycket träning kvar till säsongen, när det inte är så långt kvar till, ja du fattar.

Det som läker och lugnar är ett par goa timmar i skogen med kompisar. Efter gårdagen trodde jag att dagens ben skulle vara som stockar.

Benen kändes överraskande nog helt OK och tiden gick fort när vi rullade nya och gamla stigar om vartannat.

Väl hemma blev det Brico Cross där en oväntad och en väntad vann. Sen gick jag ner i källaren och pillade lite på min och Hannas crossar, de ska väl läggas lite i ide nu tänker jag.

Igår hämtade jag också ett par hjul till Hannas Epic, förhoppningsvis så kommer hennes nya gaffel i veckan så då kan vi prova hjulen på lördag. Butcher och Ground Control small på som ingenting med tubeless-pump och lite gucka. Ska bli kul att testa till helgen!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

%d bloggare gillar detta: