En sväng i skogen

Har varit sugen på att komma ut i skogen hela senare delen av hösten.

Men fokus har varit på CX, så nu när tävlingarna så blir det skogen! Tisdagsrajd är ju ett utmärkt tillfälle för skogscykling så trots fettisdagen blev det rajd! Laddade lamporna, hem från jobbet och byta om och cykel.

När jag rullade ner till Hammarbybacken så insåg jag att nästa år är det 10-års jubileum för mig och #tisdagsrajd.

Vi blev ett gäng som snurrade på hårda, snabba, hala, tunga och roliga stigar. Med ett par rundor i skogen under bältet och en månad inomhus kände jag mig som Bambi på hal is.

Bailade vid gula och rullade ner till vägen för att komma hem. Handen tyckte det var rätt lagom och Hanna lockade med en liten semla på maten. ❤

Det lutar åt repris nästa vecka!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

%d bloggare gillar detta: