Klart för start?

I lördags tvättade jag båda våra cyklar och i söndags snöslaskade det så jag skitade ner min cykel igen. Efter att ha sköljt av den hjälpligt är det väl dags för en tvätt till inför Malmö.

DSC_8140.JPG

Annars då? Jo, det är lite pirrigt som vanligt inför en tävlingshelg. En sak som jag funderat på är motståndet från de som kanske inte åkt norrut på några tävlingar utan vässat formen på Mussette-cross och Soigneur CX i Danmark. Ska bli roligt och intressant att stångas lite med dom också!

Formen är lite vad den är just nu, efter en helg i NY har jag försökt återfinna formen och med två kvalitetspass denna veckan och en Julcross i helgen så kan jag inte klaga på uppladdningen.

Det börjar bli kallt i källaren.

Nu gäller det bara att få ordning på alla grejer innan vi åker söderut, snart bara att cykla kvar. IGEN!

Vi ses väl i Malmö?

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.

%d bloggare gillar detta: